Logo WMS

Deponuzda performansı Logo WMS ile artırın

Üretimden satışa kadar tüm değer zincirinde verimlilik artışı açısından etkili depo yönetimi kilit rol oynuyor.
Logo’nun her ölçekten firmaya yönelik Depo Yönetim Sistemi çözümü Logo WMS, her noktada etkili kontrol ve yönetim sağlıyor. Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, en son teknolojili barkod sistemleri, farklı modüllerin kullanılabilmesi, gibi özellikleri sayesinde Logo WMS, depo süreçleri yürüten işletmelerin maliyetlerini düşürürken verimliliklerini arttırıyor.

Logo WMS ile deponuzu daima kontrol altında tutun

Gelişen teknoloji ile beraber hızlanan iş süreçleri, bir işletmenin ana arteri olan depoları da aynı oranda etkiliyor. Depoların doğru ve detaylı yönetimi, kârlılığı artıran önemli bir unsur olarak dikkat çekiyor. İşletmelere bu avantajı kazandırmak üzere geliştirilen Depo Yönetim Sistemi Logo WMS, baştan sona tüm depo hareketlerini android işletim sistemli cihazlar üzerinden gerçekleştiriyor ve geliştirilmiş birçok fonksiyonu ile süreçleri hızlandırarak kârlılığı artırıyor. Logo WMS, insan gücü ile gerçekleşen tüm işlemlerde iyileştirilmesi öngörülen veya gözden kaçabilecek tüm noktaları kontrol ederek depo süreçlerini iyileştiriyor.

Logo WMS’in öne çıkan özellikleri

Depo süreçlerinde otomasyonla gelen karlılık artışı

Operasyonlarında depo süreçlerine yer veren işletmeler açısından Depo Yönetim Sistemi, kârlılık üzerinde doğrudan etkili bir faktör olarak dikkat çekiyor. Dolayısıyla sadece stok tutma ya da sevkiyat aşamalarında değil, değer zincirinin tamamında kullanılabilecek bir çözümün tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Logo WMS ile müşterilerine doğru ürünü, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru fiyata sunan işletmeler kârlılık ve rekabet avantajı elde ediyor

Daha hızlı iş süreçleri

İşletmelerdeki her süreç giderek hızlanırken, Logo WMS depoların da bu hıza uyum sağlamasına yardımcı olarak genel anlamda kârlılığa katkıda bulunuyor. Logo WMS ile daha hızlı, daha doğru ve daha detaylı yönetilen depolar, iş verimliliğini ve dolayısıyla da kârı artırıyor.

Etkin kontrol ve iş gücü tasarrufu

İnsan gücü ile gerçekleşen depo işlemlerindeki hataları ortadan kaldıran Logo WMS, depo süreçlerini uçtan uca kontrol ederek iyileştirilmesi gereken noktaları tespit etmeye yardımcı oluyor. Logo WMS ile etkin şekilde sağlanan depo yönetimi, personel maliyetini de düşürerek işletmenin genel kârlılığına olumlu katkıda bulunuyor

Mal kabul kontrolü

Logo WMS, depoya mal kabulü sırasında tedarikçiden gelen hatalı malların tespitini ve sayımını da otomatik hale getiriyor. Bu sayede mal kabul süreleri kısalıyor ve hatalı kabul vakaları azalıyor. Logo WMS ile satın alma siparişlerinin izlenmesi, depo yerleşimi ve depo düzeninin korunması da sağlanıyor.

Depo sayım süreçlerinde kolaylık

Gelen, stokta tutulan ve çıkışı yapılan malların sayımı gibi zaman alan işlemler, Logo WMS’in el terminalleriyle barkod okutma özelliği sayesinde kolaylaşıyor. Seri, lot ve stok adresi verileri ile sayım yapan Logo WMS, kayıtlı stoklar ile sayım sonuçlarını anlık karşılaştırarak daha sağlıklı kayıtlar elde edilmesini sağlıyor. Kayıtlı stoklar ile stok sayım verileri arasında tutarsızlık olması durumunda, sayım fark fişleri Logo WMS üzerinde otomatik oluşturulabiliyor.

Android işletim sistemli cihazlarla üretim kaydı desteği

Üretim aşamalarını ve üretim sonundaki mamulleri android işletim sistemli cihazlarla kayıt altına almayı sağlayan Logo WMS sayesinde ara stoklar ve anlık üretim emrine karşılık gelen üretim miktarları da izlenebiliyor. Reçeteye bağlı işlemler ve hem ham madde hem de yarı mamul stokları kolaylıkla takip edilebiliyor. Böylece Logo WMS üretim sürecinin verimliliğine de katkıda bulunuyor.
Logo WMS’in android işletim sistemli cihazlarla olan entegrasyonuyla hem stoklarınızı hem de üretim süreçlerinizi kontrol altına alın!

Hatasız mal gönderimi

Logo WMS, sevkiyat sürecini evrak kontrolüyle sürekli takip ederek sürecin hatasız biçimde tamamlanmasını sağlıyor. Android işletim sistemli cihazlarla birden fazla kişi tarafından sipariş toplanması sayesinde sevkiyat süreleri kısalırken, müşteriye hatalı mal gönderimi de engelleniyor. Adresleme özelliği de mal toplama sürecine hız kazandırıyor.

2D barkod desteği

Logo WMS, 2D (iki boyutlu) barkod ve karekod okuma yeteneği sayesinde, özellikle medikal ve ilaç sektöründeki barkodların içerdiği bilgileri otomatik olarak çözümleyebiliyor. Böylece yanlış ürün kabulü ya da sevkiyatı gibi sorunlar önlenebiliyor.

Seri/lot takibi

Logo WMS; gıda, kimya, kozmetik, medikal gibi sektörlerde kritik olan seri/lot numarası, son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri kayıt altına alarak kolaylıkla izlenebilirlik sağlıyor. Elektronik, makine ve benzeri sektörlerde de bu uygulama sayesinde seri numaralı operasyonlar hızlanıyor.

Logo WMS ile neler yapabilirsiniz?

  • El terminalleriyle sayım
  • Anlık sonuç izleme ve sayım verileri ile stok eşitleme
  • Seri/Lot bazında karşılaştırma